Aktualności > O nas

O nas


Urodziliśmy się 7 listopada 2008 roku w Warszawie, konkretnie w gabinecie Jego Magnificencji Rektora Politechniki Warszawskiej. Ale tak naprawdę działalność swoją rozpoczęliśmy ponad rok wcześniej. Pomysł powstania Koła zrodził się w kanciapie doktorantów Wydziału MiNI. A wszystko się zaczęło od Warsztatów Kombinatorycznych i Przedmiotu Literaturowego zwanego Literaturem, które odniosły niezwykły sukces. O naszych dokonaniach i teraźniejszej działalności można przeczytać w zakładkach działalność i wydarzenia.


Co w skrócie robi nasze koło? Można powiedzieć, że szukamy w matematyce piękna i frajdy. A dokładniej, szukamy w rejonach naturalnego występowania misia koala, czyli teorii grafów, kombinatoryce, algebrze i pokrewnej algorytmice;) Oto nasze działania:

- Warsztaty - na których wspólnie rozwiązujemy ciekawe zadania i łamigłówki.

- Literatur - wspólne czytanie książek matematycznych - bo niektóre książki łatwiej czytać (zrozumieć), gdy robi się to w grupie.

- Pikniki Naukowe, Festiwale nauki, Targi kół naukowych etc. - czyli działania popularyzujące matematykę, na ogół w sposób rozrywkowy, co nie znaczypłytki. Bo głęboka matematyka nie musi być trudna, a twierdzenie Eulera może odkryć nawet przedszkolak.

- Prace badawcze - nie boimy się prób rozstrzygnięcia znanych hipotez, ani odkrywania nowych twierdzeń, a samo dociekanie potrafi być ekscytujące. Nasze odkrycia prezentowaliśmy na międzynarodowych konferencjach. Podkreślmy: w ramach tej sfery członkowie koła mają szanse na wyjazdy zagraniczne!

Jesteśmy otwarci na nowe działania, np. szukamy osób które chciałyby startować w konkursach programistycznych/algorytmicznych.




Regulamin: Można go ściągnąć stąd.