Loading...
 
Image
Kierownik Zakładu Rachunku Prawdopodobieństwa i Statystyki Matematycznej
telefon: (22) 234-72-66
faks: (22) 625-74-60
e-mail: wesolo@mini.pw.edu.pl
Gmach MiNI, pokój 455

Zainteresowania naukowe:

  • charakteryzacje miar probabilistycznych, struktury warunkowe rozkładów wielowymiarowych i procesów stochastycznych,
  • macierze losowe, twierdzenia graniczne, teoria próbkowania
  • równania funkcyjne w zagadnieniach teorii prawdopodobieństwa.

Wybrane publikacje:

  1. Wesołowski Jacek, Letac Gerard, On an independence property for the product of GIG and Gamma laws, Annals of Probability 28 (2000) 1371-1383
  2. Wesołowski Jacek, The Matsumoto - Yor independence property for GIG and Gamma laws, revisited, Mathematical Proceedings of the Cambridge Philosophical Society 133 (2002) 153-161
  3. Wesołowski Jacek, Bobecka Konstancja, The Lukacs - Olkin - Rubin theorem without invariance of the "quotient", Studia Mathematica 152 (2002) 147-160
  4. Wesołowski Jacek, Kirmani Syed N. U. A., Time spent below a random threshold for a Poisson driven sequence of observations, Journal of Applied Probability 40 (2003), 807-814
  5. Wesołowski Jacek, Massam Helene, The Matsumoto - Yor property of trees, Bernoulli 10 (2004), 685-700
  6. Wesołowski Jacek, Rempała Grzegorz, Approximation theorems for random permanents and associated stochastic processes, Probability Theory and Related Fields 131 (2005), 442-458
  7. Wesołowski Jacek, Bryc Włodzimierz, Conditional moments of q-Meixner processes, Probability Theory and Related Fields 131 (2005), 415-441

Własna strona www www.mini.pw.edu.pl/~wesolo


Page last modified on Piątek 31 Październik, 2008 15:07:45 CET