Loading...
 
Kierownik Zakładu Równań Funkcyjnych
telefon: (22) 234-85-52
faks: (22) 625-74-60
e-mail: janinak@impan.gov.pl
Gmach Mechatroniki, ul. Chodkiewicza 8, pokój 706

Zainteresowania naukowe:

  • układy dynamiczne, dynamika holomorficzna, teoria ergodyczna
  • analiza zespolona, geometryczna teoria funkcji

Wybrane publikacje:

  1. J.Kotus, M. Urbański, Conformal, geometric and invariant measures for transcendental expanding functions, Mathematische Annalen 324 (2002) 619-656
  2. J.Kotus, M. Urbański, Existence of invariant measures for transcendental subexpanding functions, Mathematische Zeitschrift 243 (2003) 25-36
  3. Graczyk Jacek, Kotus Janina, Świątek Grzegorz, Non-recurrent meromorphic functions, Fundamenta Mathematicae 182 (2004) 269-281
  4. Kotus Janina, Urbański Mariusz, Geometry and ergodic theory of non-recurrent elliptic functions, Journal d’Analyse Mathématique 93 (2004) 35-102
  5. Kotus Janina, Urbański Mariusz, The dynamics and geometry of the Fatou functions, Discrete and Continuous Dynamical Systems 13 (2005) 291-338
  6. Kotus Janina, Probabilistic invariant measures for non-entire functions with asymptotic values mapped onto ∞, Illinois Journal of Mathematics 49 (2005) 1203-1220

Page last modified on Piątek 09 Luty, 2007 12:11:32 CET