Loading...
 
Image
Zakład Analizy i Teorii Osobliwości
telefon: (22) 234-79-61
faks: (22) 625-74-60
e-mail: paweljs@mini.pw.edu.pl
Gmach Elektroniki, pokój 165

Zainteresowania naukowe:

  • probabilistyka, w szczególności: zbieżność z prawdopodobieństwem 1
  • prawa wielkich liczb, aproksymacja stochastyczna, teoria rozkładów i ich charakteryzacje
  • statystyka matematyczna, w szczególności: estymacja gęstości i problemy estymacji w skończonych populacjach

Wybrane publikacje:

  1. P.J., Szabłowski, Stochastic approximation with dependent disturbances-I, Comput.Math.Applic, vol.13(1987) No.12, pp.951-972,
  2. P.J., Szabłowski, Generalized laws of large numbers and auxiliary results concerning stochastic approximation with dependent disturbances-II, Comput Math Applic, vol.13(1987) No. 12, pp.973-987
  3. P.J., Szabłowski, A few remarks on Riesz summability of orthogonal series, Proc. of AMS, vol.113(1991) No.1, pp.65-75
  4. P.J., Szabłowski, J. Wesołowski, M. Ahsanullah Identification of Probability Measures Via Distribution of Quotients, J. Stat Planning and Inference, 63(1997), pp. 377-385.
  5. P.J., Szabłowski, Uniform Distributions on Spheres in Finite Dimensional L? and Their Generalizations , J. Multiv. Analysis, 62(1998), No 2, pp. 103-117.

Page last modified on Piątek 09 Luty, 2007 12:14:59 CET