Dyplomy

PRACE MAGISTERSKIE

Promotor: prof. dr hab. A. Romanowska

  • J. Jazłocka, Reprezentacje krat rozdzielnych i algebr Boole'a, 2009
  • T. Brengos, Korozmaitości koalgebr, 2006 
  • A. Skolimowska, Grupoidy centralne i ich grafy, 2003
  • U. Gach, Rozszerzenia zbiorów uporządkowanych, zbiory wypukłe i prezentacje półkrat, 2003
  • A.  Mućka, Automaty i twierdzenie I. Rosenberga, 2002
  • M.  Stronkowski, O rozmaitościach równoważnych rozmaitościom modułów afinicznych, 2002
  • A.  Szablewski, Rozmaitości binarnych kodów liniowych, 2002
  • R.  Filek, Dualność zregularyzowana, 2002
  • R.  Haber, Bikraty, 1999
  • K.  Parzyszek, Mody Mal’ceva, 1999
  • J.  Krauze, Grupoidy różniczkowe, 1998
  • K.  Pszczoła, Wybrane zagadnienia dualności dla półkrat, 1995
  • A.  Prosińska, Wybrane zagadnienia teorii dziedzin, 1995
  • M.  Tomaszewska, Pewne zagadnienia teorii kodowania, 1994
  • M.  Foks, Elementy matematycznej teorii muzyki, 1994
  • D.  Jaworska, Kody korygujące błędy, 1991
  • R.  Strauch, Systemy trójkowe Steinera jako szczególny przypadek konfiguracji kombinatorycznych, 1990
  •  J. Kacprzak, Kwadraty łacińskie jako szczególny przypadek konfiguracji kombinatorycznych, 1989
  • J. Sobczyńska, Algebry barycentryczne, 1988
  • A. Trakul, Bikraty, 1988
  • Z. Chrapek, Algebry liczb diadycznych, 1987

Promotor: dr A. Pilitowska

  • A. Komorowski, Kody Reeda-Solomona, 2015 
  • M. Rogucka, Algebry globalnie zdeterminowane, 2013
  • R. Szczepański, Algebra zbiorów rozmytych typu 2, 2011
  • B. Buczkowski, Kody doskonałe, 2010
  • M.  Męzia, N-arne quasigrupy i ich zastosowania,  2007
  • G.  Mierzejewski,  Klony minimalne entropiczne,  2006
  • Ł.  Cymborski, Mody proste, 2006
  • K. Olesiński, Proste półmoduły, 2006
  • K. Dziubałtowski, Aksjomatyzacja algebr kompleksowych, 2004
  • A. Sosnowska, Dualność dla algebr grafowych,  2003
  • I. Wysocka, Mody półkratowe, 2003
  • A. M. Dąbrowska,  Algebry kompleksowe podzbiorów,  2002
  • K. Ślusarska,  Algebry grafowe,  2001
Promotor: dr B. Roszkowska
  •  Ł. Kozerski, Kostka Rubika, 2011
  • S. Porębski, Krzywe eliptyczne kontra algebra liniowa, 2010
  • P. Kuranowski,  Własności i zastosowania skończonych neociał, 2009
  • M. Hejnrych,  Quasigrupy i kryptografia,  2008
  • M.  Paziewski,  Quasigrupy i  rozkłady grafów pełnych na cykle,  2007
  • S. Rudaś, Kody quasigrupowe z jedną cyfrą kontrolną, 2007
  • A. Olewiecka, Grupoidy  symetryczne, 2003
  • K. Seroczyńska, Grupoidy idempotentne lewostronnie rozdzielne, 2003
  • B. Różycki, Rozkłady grafów definiowane przez  quasigrupy, 1994
  • D. Heybowicz, Zastosowanie teorii konceptów do badania pewnych modów grupoidowych, 1992
  • P. Lizak, Quandle, struktura algebraiczna i zastosowanie w teorii węzłów, 1991

Promotor: dr M. Stronkowski

  •  M. Uliński, Prawie strukturalna zupełność w logice modalnej,   2015

Promotor: dr A.  Zamojska-Dzienio

  • D. Wedmann, O półgrupach potęgowych i ich związkach z teorią języków, 2017
  • Ś. Stachyra, O operatorach domknięcia równościowego,  2016
  •  A. Pałyska, Kraty podzbiorów wypukłych zbiorów częściowo uporządkowanych,  2009

PRACE LICENCJACKIE

Promotor: mgr T. Brengos

  • Kamila Kofroń, Słów kilka o maszynach Turinga, 2016
  • Dorota Ślużyńska, Systemy znaku kontrolnego, 2010

    Promotor: dr A. Mućka

  • Justyna Makaruk, Trójkąty diadyczne, 2016
  • Agnieszka Wójcik, Wielokąty wypukłe, 2016
  • Patrycja Osiecka, Pierwiastki z jedynki, ciała cyklotomiczne, 2015
  • Michał Król, Kryptosystem Polly Carcker, 2015
  • Patrycja Hejko, Reprezentacje grup permutacji. Diagramy Younga, 2014
  • Dorota Wedmann, Półgrupy i rozkłady automatów, 2014
  • Adam Komorowski, Własności injektywnych i projektywnych alger Stone'a, 2013 
  • Sylwia Lis, Algebry półautomatów, 2010


  • Promotor:  dr  A. Pilitowska

  • M. Czaplicka, Operatory domknięcia na grupoidach, 2016
  • A. Rasztawicka, Pierścienie przemienne i ich ideały, 2016
  • W. Łuszczykiewicz, N-grupy, 2016
  • M. Kagankiewicz, Quandle spójne, 2015
  • A. Żychowska,  Algebry zbiorów rozmytych, 2015
  •  W. Krotoszyński, Uogólnienie Twierdzenia Caley'a dla wybranych algebr, 2013 
  • M. Skowron, Funkcje wyboru i geometria wypukła, 2012
  • K. Tokarzewska, Geometrie skończone i kody Reeda-Mullera, 2012
  • M. Rogucka, Algebry turniejowe, 2011
  • J. Wożniak, Algebry nad ciałami, 2010
  • P. Jamer, Reszty kwadratowe i ich zastosowanie przy konstrukcji  wybranych kodów, 2010
  • P. Ładyżyński, Kody Golaya i ich grupy permutacji, 2009
  • Promotor: prof. dr hab. A. Romanowska

  • A. Ziółkowska, Permutahedrony i kraty Newmana, 2013
  • D. Pocendek, Język algebraiczny w teorii harmonii, 2011
  • Vu Hong Pham Trong, Wielokąty diadyczne, 2011 
  • T. Brengos, Coalgebras as models of systems. Computer modeling of finding bisimulation (bachelor thesis in Computer Science), 2005

    Promotor: dr B. Roszkowska 

  • A. Kołacz, Wielkie twierdzenie Fermata, 2011
  • G. Łowicki, Liczby zespolone w geometrii, 2010

    Promotor: dr A.  Zamojska-Dzienio


  • K. Jamróz, O kolorowaniu węzłów przez quandle, 2016
  • A. Geras, O pewnych zastosowaniach półpierścieni tropikalnych, 2015
  • M. Gałęziewska, O kratach kongruencji algebr skończonych i odcinkach w kratach podgrup grup skończonych, 2013
  • T. Cichawa, Konstrukcje geometryczne,  2011     
  • K. Wasilewski, O uzupełnianiu kwadratów łacińskich, 2011

  •  
    Promotor: dr G. Bińczak
  • S. Florczuk, Twierdzenie Ore o kracie podgrup grupy, 2016