Status: Zgłoszenie otwarte
Temat: Zaplecze multimedialne.
Miejsce: Sale wykładowe na I piętrze.
Zgłaszający: Paweł Naroski (p.naroski@mini.pw.edu.pl)
Data zgłoszenia: 2017-06-05 15:57:32

Stan naprawy: Co się da naprawione, system jest źle zaprojektowany i słabo wykonany, problemy często powracają.
Ostatnio zmieniony: 2017-06-07 11:19:17 przez administratora: Marcin Borkowski

Wiadomość od zgłaszającego:

To jest ogólne narzekanie, oparte nie tylko na własnych doświadczeniach, na rzutniki, głośniki itp. w tych salach. Do tego niektóre z opisanych utrudnień zdarzyły się wiele tygodni temu, więc może wszystko już gra.

Na wiosnę jedna z MiNI Akademii, w której brałem udział, rozpoczęła się z opóźnieniem, bo nie mogliśmy uruchomić jednego z rzutników w 107. Tzn. on chyba nawet zapalił się (niestety szczegóły zatarły się w mojej pamięci), ale nie wyświetlał nic. W końcu z jednego tylko wyśtwietlaliśmy slajdy. Na tej samej MiNI Akademii mikrofon przerywał ciągle. Nawet po wymianie baterii. Zimą miałem też problemy w sali 103 z rzutnikiem. Prof. Grytczuk mówił mi, że w zeszłym tygodniu nie mógł nic puścić z głośników w 101, bo było tak cicho, że właściwie nie było słychać. Podobno lepiej było słuchać z głośników jego laptopa. My kiedyś też, dawno temu, podobne problemy mieliśmy w 107 na Festiwalu Nauki. Jakoś to wtedy puściliśmy ten dźwięk po wielu trudach, ale chciałoby się, żeby nie trzeba było czterech inżynierów, żeby używać tych głośników z powodzeniem.


Odpowiedzi użytkowników (posortowane od najstarszych do najnowszych - odwróć):

Od: Marcin Borkowski (M.Borkowski@mini.pw.edu.pl)

Data wysłania: 2017-06-07 11:19:17

Zmiana statusu naprawy usterki na: Co się da naprawione, system jest źle zaprojektowany i słabo wykonany, problemy często powracają.
Od: Marcin Borkowski (M.Borkowski@mini.pw.edu.pl)

Data wysłania: 2017-06-07 11:26:38

Pawle,

Ogólnie to chętnie bym wymienił ten wadliwie zaprojektowany system, ale z tego co wiem nie planujemy tak dużego wydatku w najbliższym czasie. Jeśli dostajemy konkretne zgłoszenie to zazwyczaj udaje się usunąć usterkę. Jeśli chodzi o 107 to bardzo często któryś z rzutników nie załącza obrazu, rozwiązaniem omijającym ten defekt jest cykliczne przełączanie źródła obrazu np. z hdmi na VGA i z powrotem, powoli co 5s. Jak to nic nie da to warto jeszcze zrestartować rzutniki (z przerwą na chłodzenie 2-3m).

Jeśli chodzi o dźwięk w 107 to zazwyczaj dobrze działa (o ile nie wypną nam kabla), warto się upewnić, że laptop podaje wysoki poziom sygnału na swoje złącze słuchawkowe, bo jest to oddzielne ustawienie niż poziom dźwięku na głośnik.

W małych salach bardzo często ludzie grzebią przy wzmacniaczach i co chwila psują ustawienia lub wyłączają wzmacniacz, trochę to rozumiem bo system potrafi głośno buczeć bez powodu.

Pozdr. M

Odpowiedz

CAPTCHA

Copyright © 2018 Radosław Żydok, Wydział MiNI PW | MiNI Usterki ver. 0.1