Zanim klikniesz

MiNIwykłady są wspólnym wysiłkiem wielu wykładowców wydziału MiNI. Naszym celem jest popularyzowanie matematyki wśród uczniów ostatnich klas liceów ogólnokształcących i techników. Postaramy się zaprezentować działy matematyki, którymi zajmuje się nasz wydział, a o których nie mówi się w zwykłym programie szkolnym. Jak trudne jest to zadanie przekonaliśmy się przygotowując pierwszy wykład, którego koncepcja zmieniała się gruntownie kilka razy zanim został opublikowany. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi, które pomogą nam w przyszłości lepiej sprostać temu zadaniu.

Wraz z MiNIwykładami proponujemy MiNIprogramy, które są rozszerzoną ilustracją materiału zawartego w wykładach. Można z nich również dowiedzieć się jak zaprogramować proste algorytmy przedstawiane w wykładach. Programiki są napisane w języku Java i mogą być uruchamiane bezpośrednio w oknie przeglądarki. Ze względu na prędkość maszyny wirtualnej Javy polecamy przeglądarkę MS Internet Expoler 5.0.

Kolejne wykłady będą się ukazywały co kilka tygodni. Jednocześnie poprzednie wykłady będą modyfikowane i ulepszane. Dlatego zapraszamy do regularnego odwiedzania naszych stron.

Materiał MiNIwykładów będzie przedstawiony kolorem niebieskim, a MiNIprogramów kolorem zielonym.

Podpowiedź
A taka ramka będzie zawierała podpowiedź.
Informacja
Taka ramka będzie zawierała dodatkowe informacje.  Korespondencję prosimy przesyłac na adres: k.kaczmarski na serwerze mini pw edu pl (wstaw odpowiednie znaki samodzielnie i usu